Regały przemysłowe

wszystko o magazynowaniu dokumentów
6205837092_1b518ccf7b_z
Wyposażenie

Jakie są rodzaje regałów

W sklepach meblowych zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych do kupienia oprócz tradycyjnych meblościanek czy komód można dostać regały. Są bardzo popularne zarówno w aranżacjach sypialni, jadalni czy pomieszczeń biurowych. Różnią się zarówno wielkością, kształtem, kolorem, jak i materiałem, z jakich zostały wykonane. W sklepach można znaleźć regały z drewna, płyt OSB, metalu, a także z tworzyw sztucznych.

Regały do domu

Regały kupowane do domu to już nie tylko zwykłe prostokąty. Dzisiaj w sklepach meblowych można kupić regały w bardzo finezyjnych kształtach. Takie modele najczęściej idealnie komponują się w domach zaaranżowanych na styl nowoczesny lub art déco.

  • regały do salonu– decydując się na regały do pokoju dziennego warto dobrać kolor i odpowiedni kształt, pasujący do pozostałych mebli. W salonie o nowoczesnym designu świetnie sprawdzą się regały z materiałów sztucznych o niestandardowych kształtach. W nowoczesnym salonie regał nie powinien być za duży, powinien elegancko dopełniać całą aranżacje pokoju. W salonach w stylu klasycznym najbardziej będzie pasował regał z drewna. Taki duży i solidny, wykończony ładnie zdobieniami. Często w aranżacjach na styl skandynawski używa się właśnie regałów drewnianych pomalowanych na biało lub jasne, pastelowe barwy.
  • regały do kuchni– w dużej kuchni regał wypełniony butelkami wina będzie wyglądał bardzo ładnie. W zależności od aranżacji kuchni regał taki może być mały do 100 centymetrów wysokości lub duży nawet na 200 centymetrów. Jednak zamieszczenie tak dużego regału wymaga dużej kuchni a wypełnienie go butelkami wina zasobnego portfela. Regały sprawdzają się w kuchni w urządzonej na styl klasyczny, prowansalski, skandynawski, anglikański. Najlepiej jak będą wykonane z jednolitego drewna lup płyty. W kuchni nowoczesnej sprawdzą się mniejsze regały wykonane np. z tworzywa sztucznego lub metalu.
  • regały sypialni- regały w sypialni nie są aż tak popularne. Czasami umieszcza się mały wąski regał na przykład na książki lub mały o finezyjnym kształcie na dekoracje. Regały lepiej sprawdzą się w garderobie. W takim pomieszczeniu montuje się regały drewniane lub metalowe.Regały w sklepach i biurach

    Regały ze względu na swoją budowę znalazły swoje miejsce w biurach. Większość instytucji i firm korzysta z regałów podczas archiwizacji dokumentów. Dużo firm związanych z księgowością czy prowadzących na przykład sprzedaż mieszkań również mebluje swoje biura właśnie regałami. Najczęściej wybierane są regały z metalowych konstrukcji. Są bardzo trwałe w użytkowaniu. W sklepach na przykład spożywczych używa się regałów zarówno metalowych, jak i drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>